Winterthurin Suomi-kouluun ilmoittautuminen lukuvuodelle 2016-2017

Winterthurin Suomi-kouluun ilmoittautuminen tulee tehdä viimeistään 15.4.2016. Jälkikäteen ilmoittautuneet otetaan vastaan, mikäli ryhmässä on tilaa. Lämpimästi tervetuloa kouluumme edistämään ja tukemaan lastemme monikielisyyttä ja kotikielen kulttuuristen taitojen hallitsemista. Avoimien ovien päivä on 6.4. alkaen 14.15. Ota yhteyttä: saara.huhtasaari@yahoo.com
Huom! Suomenkielisten ryhmiemme lisäksi tarkoitus olisi aloittaa ensimmäisenä Suomi-kouluna oma suomenruotsalainen ryhmä, edellyttäen että saamme tarvittavan määrän oppilaita kyseiseen ryhmään./ Obs! Vi i Winterthurs finska skola planerar en finlandssvensk grupp, om det finns tillräckligt många elever.Anmälan till gruppen måste vara gjord senast 15.4.2016 och en anmälan är bindande. Öppet hus 6.4 från 14.15. Kontakt: saara.huhtasaari@yahoo.com